22.05.2023

ПДВ та уцінені товари: мінус 5 млн. грн. штрафу компанії

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Дистриб’ютор електротоварів поскаржися до бізнес-омбудсмена на столичну податкову службу. Податківці за результатами перевірки нарахували компанії податкові зобов’язання у розмірі майже 5 млн. грн. 

На думку податкової, підприємство занизило суму ПДВ та не зареєструвало податкові накладні. Все тому, що компанія нібито реалізувала товари нижче ціни придбання і не нарахувала ПДВ на уцінені товари.

Підприємство заперечило претензії податкової, зазначивши про порушення порядку перевірки. Зокрема, компанія наголосила на тому, що уцінені товари вона не реалізувала, тож вони не передбачають нарахування ПДВ, а разом з цим —  відсутня вимога реєструвати накладні.

Під час розслідування інспектор Ради взяв участь у обговоренні адміністративної скарги підприємства спільно з податківцями і скаржником. Додатково Рада бізнес-омбудсмена звернулась до Державної податкової служби України (ДПС України) з листом, у якому підтримала позицію компанії. РБО зауважила, що норми Податкового кодексу України не передбачають обов’язку платника нараховувати податкові зобов’язання у зв’язку з проведенням уцінки товарів, як і не передбачають нарахування ПДВ на уцінену частину вартості таких товарів. Завдяки медіації Ради у справі ДПС України скасувала нараховані  компанії податкові зобов’язання на суму 5 млн. грн.

 

Наступний кейс: Документи в нормі — скасовано рішення про коригування митної вартості товарів