Дистриб’ютор продуктів харчування направив до Ради бізнес-омбудсмена одразу декілька скарг на рішення Одеської митниці. Справа в тому, що під час ввезення компанією харчової та технічної солі з Туреччини, Одеська митниця відкорегувала митну вартість товарів. Причиною митники назвали неповний перелік документів, зокрема відсутність у документах даних про вартість упаковки, транспортування від заводу до порту, страхування вантажу, а також запідозрили підприємство у підробці митної декларації та договору про перевезення товару.
Під час розгляду скарг, Рада підтримала позицію компанії та супроводила її в оскарженні рішень митниці. РБО звернулась до Державної митної служби (ДМС) та навела власну аргументацію. По-перше, підприємство подало до митниці всі необхідні документи з інформацією про ціну упаковки товару, транспортування від заводу до порту та обробку вантажу. По-друге, страхування товарів було правом, а не обов’язком скаржника, тож компанія обрала не страхувавати товар у цьому випадку. Решта ж розбіжностей та «недостовірності» у документах, про які зазначала митниця, не підтвердились в процесі розгляду скарг.
У листі до ДМС Рада наголосила на тому, що компанія та Одеська митниця вже мала подібні суперечності щодо коригування митної вартості товарів у минулому, і суд виніс рішення на користь підприємства. Так, ситуація, з якою скаржник вже вкотре стикнувся, свідчить про необхідність коригування адміністративної практики митних органів. Адже згідно з офіційною судовою статистикою у 2022 році більш ніж 90% справ суди визнавали протиправними та скасовували рішення щодо коригування митної вартості товарів.
Державна митна служба України скасувала рішення про коригування митної вартості товарів. Скаржник подякував Раді за участь у розгляді його скарг: «Без такої потужної команди ми б результату не отримали. Ще раз щиро усім дякую».