02.11.2018

ОВПП зменшив пеню на суму понад 4,5 млн. грн. «ПЕЖО СІТРОЕН УКРАЇНА»

Податкові питання: Електронне адміністрування ПДВ Київ

Об’єкт скарг: Державна фіскальна служба України (ДФС), Офіс великих платників податків (ОВПП)

Суть скарги: 10 липня 2018 року до Ради звернувся офіційний імпортер французьких автомобілів «ПЕЖО СІТРОЕН УКРАЇНА». Скаржник не погоджувався з розміром нарахованої пені.
У січні 2018 року Окружний адмінсуд Києва скасував рішення ОВПП щодо донарахування податків Скаржнику на суму близько 3 млн. грн. На суми, залишені в силі, податкова виписала нові податкові повідомлення-рішення (ППР). Компанія оперативно оплатила зазначені у ППР суми.
Проте, через декілька місяців Скаржник з’ясував, що в його електронному кабінеті з’явився запис про нарахування пені – на загальну суму понад 5 млн. грн. Штраф стосувався старих податкових періодів, починаючи з червня 2011 року. 

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, інспектор Ради зустрівся з представниками Скаржника та ОВПП. Скаржник і Рада довели податковому органу неправомірність нарахування зазначеної пені.

Результат: За сприяння Ради, сторони погодилися зменшити донарахування до 656 тис. грн. Це дозволило компанії не сплачувати неправомірно нараховану пеню у розмірі понад 4,5 млн. грн. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Тепер можна реєструвати податкові накладні навіть при від’ємному значенні балансу