05.11.2018

Тепер можна реєструвати податкові накладні навіть при від’ємному значенні балансу

Запити щодо законопроектів та змін до них Харківська обл.

Об’єкт скарг: Державна фіскальна служба України (ДФС)

Суть скарги: 21 травня 2018 року до Ради звернулося українське енергопостачальне товариство. Господарство скаржилося на некоректне функціонування системи електронного адміністрування податку на додану вартість (СЕА ПДВ) при реєстрації податкових накладних.
У грудні 2016 року Верховна Рада України прийняла зміни в Податковий кодекс (п.200-1.9), які дозволяли підприємствам реєструвати податкові накладні навіть при від’ємному значенні балансу. 
Але ДФС та Мінфін практично не забезпечили цю можливість платникам податків, оскільки не розробили відповідне програмне забезпечення (ПЗ). З цією проблемою до РБО і звернулося акціонерне товариство.

Вжиті заходи: В рамках Меморандуму про партнерство з ДФС, Рада винесла скаргу та засідання експертної групи з податківцями. Сторони зустрілись та обговорили статус розробки і доопрацювання ПЗ. Рада наголосила на важливості питання для платників податків та необхідності його оперативного вирішення. 

Результат: Після доопрацювання системи державні органи повідомили, що механізм реалізовано. Платники податків отримали можливість реєструвати податкові накладні навіть при від’ємному значенні балансу.
 

Наступний кейс: Правоохоронці повернули риболовній компанії 200 тон риби