02.09.2019

Одеська митниця повернула 1,3 млн. грн. переплат імпортеру шин

Митні питання: Повернення митних платежів Одеська обл.

Скарга на: Одеська митниця ДФС (Одеська митниця)

Суть скарги: До Ради звернувся імпортер шин з Одещини. Компанія не могла повернути надміру сплачені митні платежі.

У 2017-2018 рр. Одеська митниця скоригувала митну вартість імпортованих товарів Скаржника на загальну суму понад 2 млн. грн. Підприємство не погоджувалося з ціною на продукцію визначеною митницею, але сплатило мито, як того вимагав держорган, щоб завезти продукцію на територію України. Пізніше підприємство оскаржило рішення Одеської митниці в суді. Одеський окружний адмінсуд визнав коригування вартості митницею протиправними та зобов’язав митників повернути переплати у повному обсязі. 

Майже два роки пройшло з тих пір, як рішення набрало законної сили, а держорган повернув лише третину вартості. З цією проблемою компанія звернулася до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспектор Ради двічі письмо звертався до Одеської митниці з проханням виконати ухвалу суду та повернути підприємству решту суми. Вперше держоргану нібито не вистачало письмової заяви від підприємства про повернення переплати. 

Результат: Одеська митниця нарешті дослухалася до аргументів Ради та погодила повернення 1,3 млн. грн. імпортеру шин. Справу успішно закрито. 

Наступний кейс: Скаржнику виплатили майже 800 тис. грн. пені за несвоєчасне відшкодування ПДВ