13215

18.01.2019

ДФС скасувала штраф постачальнику швейного обладнання 

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Хмельницька обл.

Об’єкт скарги: Головне управління Державної фіскальної служби України в Хмельницькій області (Хмельницька ДФС)

Суть скарги: 7 жовтня 2018 року до Ради звернувся постачальник швейного обладнання «Швеймаш». Скаржник не погоджувався з висновками податкової перевірки, відповідно до яких він мав сплатити штраф на суму 28 тис. грн.

За даними ДФС, їх таємний покупець відвідав магазин Скаржника, замовив швейну машинку та дав за неї завдаток. На підтвердження цього покупець отримав видаткову накладну. На її підставі підприємство звинуватили в проведенні розрахунків поза бухгалтерією.

Проте, за словами Скаржника, такої покупки взагалі не було. Видаткова накладна містила реквізити іншого підприємства, невідомі Скаржнику дані покупця та представника постачальника. А товару, про який йшла мова в накладній, у продавця взагалі не було. Підприємство не погодилося з результатами перевірки та оскаржило їх в ДФС.

Вжиті заходи: Інспектор Ради вивчив матеріли справи. Він звернув увагу на те, що з видаткової накладної, що стала «доказом» ДФС, невірно робити висновок щодо неналежного бухгалтерського обліку Скаржника. Так, зокрема, видаткова накладна не містила необхідних реквізитів, щоб вважатись первинним документом, а також не містила будь-яких достатніх ідентифікаційних даних, за якими можна було б стверджувати, що цей документ видав Скаржник. Переконавшись, що факти та докази свідчать на користь Скаржника, він оперативно направив лист до податкового органу і додатково підтримав позицію підприємства під час слухання справи в ДФС України. 

Результат: За сприяння Ради ДФС переглянула результати перевірки та скасувала штраф. Скаржник подякував РБО за активну участь і підтримку у вирішенні справи. Кейс успішно закрито.  

Наступний кейс: Районна ДПІ повернула підприємству помилково сплачені кошти