13363

21.09.2020

Будівництво завершено — компанія отримала довгоочікуваний сертифікат від ДАБІ

Інші державні регулятори: ДАБІ Київська обл.

Скарга на: Державна архітектурно-будівельна інспекція України (ДАБІ) 

Суть скарги: До Ради звернулась будівельна компанія з Києва. Скаржник завершив будівництво багатоквартирних житлових будинків (ЖК «Оптимісто») в Київській області. Щоб ввести будинки в експлуатацію, компанія мала отримати від ДАБІ сертифікат, який би підтвердив завершене будівництво. Однак контролюючий орган відмовився видати такий документ, через що заселення новобудови затримувалося. 
Згідно з позицією ДАБІ, компанія не надала необхідну документацію щодо інженерного обладнання будинків. Тим не менш, відповідну заяву та акт готовності об’єкта скаржник подав до контролюючого органу за встановленою законодавством формою. Додаткові документи компанія надала й головному інспектору будівельного нагляду. Під час перевірки він не висловив будь-яких зауважень щодо існуючої документації. Однак ДАБІ все ж відмовила видати компанії сертифікат. Після невдалих спроб повторно подати необхідні документи для отримання сертифікату, компанія подала скаргу до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспекторка вивчила матеріали справи та визнала скаргу обґрунтованою. Рада звернулася до ДАБІ та рекомендувала забезпечити своєчасний та об’єктивний розгляд заяви скаржника та видати сертифікат щодо завершення будівництва об’єктів ЖК «Оптимісто». Оскільки під час огляду будівництва у представників ДАБІ не виникло жодних претензій до документів скаржника, невидача сертифікату вважалася порушенням прав та законних інтересів компанії. Очевидним було також те, що контролюючий орган затримав видачу сертифікату, який скаржник мав отримати протягом десяти робочих днів з дня реєстрації заяви.

Результат: ДАБІ дослухалась до рекомендацій Ради та видала компанії сертифікат щодо завершення будівництва житлових будинків. Перші три багатоповерхівки ЖК «Оптимісто» введено в експлуатацію. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: «Зелене світло» від Держпраці: діяльність компанії відповідає нормам законодавства з охорони праці