13.06.2016

Неукладання договору про визнання електронних документів фіскальним органом

Податкові питання: Електронне адміністрування ПДВ Київ

Об’єкт скарги: Державна податкова інспекція (ДПІ) Солом’янського району м. Києва

Суть скарги: Скаржник, ІТ-компанія, подав скаргу на затримку в укладанні договору про визнання електронних документів. Через зазначену затримку Скаржник протягом тривалого часу був позбавлений можливості реєструвати податкові накладні в електронному вигляді. Відповідно до методичної інструкції ДФС «Про визнання електронних документів», розміщених на веб-сайті ДФС, загальний термін обробки договору податковою інспекцією не повинен перевищувати 5 робочих днів. Проте через місяць після звернення Скаржника в ДПІ договір досі не був активований. Численні звернення  Скаржника до посадових осіб ДПІ, участь у «робочих групах» не давали позитивного результату. Тому Скаржник вирішив звернутися з цією проблемою до РБО.

Вжиті заходи: Експерти РБО провели зустріч із заступником голови ДПІ Солом’янського району м. Києва з приводу зазначеного питання. Наші експерти просили повідомити, чи є чинним договір про визнання електронних документів, і пояснити причини затримки у його активації.  

Результат: Незабаром після втручання РБО ДПІ Солом’янського району надала офіційну відповідь, що договір набув чинності. Скаржник підтвердив інформацію, і справа була підготовлена до закриття.

Наступний кейс: Відновлено реєстрацію платника податку