23.04.2018

Не пройшло й півроку: Виконавча служба розрахувалася з польською компанією

Дії Міністерства юстиції України: Виконавча служба Київ

Об’єкт скарги: Голосіївський районний відділ Державної виконавчої служби Києва (РВ ДВС)

Суть скарги:  18 січня 2018 року до РБО звернулася польська виробнича компанія зі скаргою на бездіяльність Голосіївського РВ ДВС. 

Українська дочірня компанія Скаржника заборгувала йому майже 40 тис. євро за лізинговими платежами. Після відповідного рішення суду на користь материнської компанії, у серпні 2017 року кошти боржника були перераховані на рахунок РВ ДВС. 

Проте, до січня 2018 року виконавча служба не конвертувала отриману в гривнях суму в євро та не перевела її на банківський рахунок заявника. РВ ДВС повідомила, що її бухгалтери не уповноважені купувати іноземну валюту для виконання рішення суду. Підприємство самостійно зверталося до РВ ДВС з низкою пропозицій щодо переказу коштів, але безрезультатно. А курс євро до гривні ріс – за час затримки грошова компенсація Скаржника знецінилася на 10%. 

Вжиті заходи: Інспекторка РБО звернулася до РВ ДВС з вимогою розібратися в ситуації та перерахувати кошти Скаржнику. Вона також спілкувалася з відповідальним представником РВ ДВС з приводу питання компанії та організувала зустріч з державним виконавцем.

Результат: За сприяння Ради, на початку лютого виконавча служба перерахувала Скаржникові кошти в повному обсязі. Справу успішно закрито. 

 

Наступний кейс: Після 13 років намагань виробник одягу зможе приватизувати виробниче приміщення