19.11.2018

Митниця звільнила від оподаткування улов українського судна

Митні питання: Митне оформлення (затримка, відмова) Одеська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба України (ДФС), Одеська митниця ДФС

Суть скарги: 14 вересня 2018 року до Ради звернулося підприємство «Інтерфлот», що веде океанічний промисел антарктичного криля. Митниця відмовлялася звільняти від оподаткування улов Скаржника з Атлантичного океану. 

Українське судно виловило ракоподібних у водах поблизу узбережжя Антарктиди та відправило їх в Україну. 22 серпня два контейнери з охолодженим м’ясом криля прибули в Одесу. Відповідно до Митного кодексу, продукція промислу українських суден звільняється від оподаткування .

Проте, Одеська митниця відмовлялася звільняти товар від мита. Зокрема, державний орган непокоїв той факт, що контейнери прибули в Україну не напряму з порту базування в Кейп-Тауні, а через порт Сінгапуру. Відповідно, питання походження продукції викликало у митниці сумніви. Аби підтвердити право на застосування преференції, підприємство надало митному органу документи, що підтверджували вилов криля саме українським судном. 

Однак, навіть це не переконало Одеську митницю. Станом на 14 вересня швидкопсувна продукція залишалася заблокованою та не могла потрапити у вільний обіг. Саме тоді Скаржник звернувся до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Інспектор Ради письмово підтримав Скаржника у листі до Одеської митниці ДФС. В ході розслідування справи інспектор спілкувався з представниками ДФС, Одеської митниці ДФС та митного посту «Одеса-Центральний». Зокрема, він наголошував на необхідності дотримання встановленого порядку розгляду митних декларацій. 

Результат: За сприяння Ради, Одеська митниця прийняла декларацію підприємства та звільнила продукцію від мита. Справу успішно вирішено.

 

Наступний кейс: Справу, що чекала реєстрації ДАБІ два роки, вирішено за один день