03.11.2017

ДФС зареєструвала податкові накладні черкаського підприємства на суму 680 тис. грн.

Призупинення реєстрації податкових накладних Черкаська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС), ДПІ у м. Черкасах (Черкаська ДПІ)

Суть скарги: 15 вересня  2017 року до РБО звернулося підприємство, що займається постачанням мінеральних добрив, зі скаргою на дії ДФС та Черкаської ДПІ. Скаржник не міг зареєструвати податкові накладні на загальну суму ПДВ понад 680 тис. грн.

Протягом серпня система автоматизованого моніторингу зупинила 11 податкових накладних підприємства. Щоб їх розблокувати, Скаржник надав до ДФС через Черкаську ДПІ додаткові підтвердження реальності своїх операцій та таблицю даних платника податків. В цій таблиці пояснювалася специфіка діяльності підприємства, зокрема, зазначалися коди товарів, що закуповуються та виробляються заявником. Проте Комісія при ДФС не взяла до уваги дану інформацію та відмовила підприємству в реєстрації податкових накладних. Причини відмови Комісія не пояснила.

Через блокування податкових накладних контрагенти підприємства не змогли скористатися податковим кредитом на суму понад 680 тис. грн. За словами Скаржника, він компенсував втрати своїм партнерам, щоб продовжити з ними співпрацю.

Вжиті заходи: Інспектор РБО офіційно звернувся до керівника Комісії ДФС та попросив назвати причини неврахування таблиці Скаржника та можливі способи їх усунення. Додатково Інспектор направив письмову вимогу до Комісії ДФС з розгляду скарг провести всебічний та неупереджений аналіз скарг підприємства.

Результат: 19 жовтня Скаржник повідомив про успішну реєстрацію всіх спірних податкових накладних. Крім того, ДФС прийняла таблицю даних платника податків Скаржника, що гарантує попередження блокування податкових накладних за аналогічними операціями в майбутньому.

Наступний кейс: Дозволено експорт вантажу кукурудзи з Миколаївського порту