16.05.2023

Мінекономіки продовжило граничні строки поставки товару

Державні регулятори: Інші питання Львівська обл.

Турецька компанія, що займається розвитком зеленої енергетики в Україні, замовила в німецького контрагента компоненти для турбогенераторів, що були необхідні для будівництва вітроелектростанції у Львівській області.

Компанія встигла розрахуватись та ввезти в Україну частину замовленого обладнання ще у 2021 році. Поставку решти обладнання підприємство очікувало здійснити до травня 2022 року. Проте через повномасштабне  вторгнення рф в Україну проєкт з будівництва вітроелектростанції було призупинено, а компанія вирішила відтермінувати поставку решти обладнання.

Щоб уникнути нарахування пені за порушення валютного законодавства, компанія мала отримати від Міністерства економіки висновок щодо продовження граничних строків розрахунків за товар. Однак відомо, що строки надання адміністративних послуг та видачі документів дозвільного характеру на час воєнного стану, зокрема розгляд заяв на продовження граничних строків розрахунків, були зупинені Постановою КМУ від 28 грудня 2022 року №165.

Підприємство подало всі необхідні документи на отримання висновку Мінекономіки,  але не отримало жодної відповіді. Тоді воно звернулося до Ради та за справу взявся бізнес-омбудсмен.

Рада бізнес-омбудсмена провела комунікацію з Міністерством економіки та просила в межах розумних строків розглянути заяву про видачу висновку компанії. Рада наголосила на тому, що інвестиції енергокомпанії знаходяться під ризиком через цілеспрямовані атаки військ рф на такі об’єкти – тож важливим було знайти порозуміння між іноземним інвестором та державою у цьому питанні.

Зрештою у березні 2023 року підприємство отримало позитивний висновок від Мінекономіки на свою заяву.
 

Наступний кейс: ПДВ та уцінені товари: мінус 5 млн. грн. штрафу компанії