13.09.2016

МЕРТ скасував санкції щодо українського підрозділу італійської компанії

Державні регулятори: Інші питання Львівська обл.

Об’єкт скарги: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України (МЕРТ)  

Суть скарги: 14 березня 2016 року РБО отримала скаргу від компанії ТОВ «Технокап ЮА», зареєстрованої у Львівській області, яка входить до складу італійської групи компаній з виробництва металевих кришок та закаточних машин. Скаржник звернувся до РБО через санкції, застосовані до нього МЕРТ.

Санкції застосовувались з 2013 року через неспроможність Скаржника отримати заборгованість від російського контрагента. В 2013-2014 роках Господарський суд Львівської області та Арбітражний суд міста Москви винесли рішення на користь Скаржника проти його російського контрагента, який затримував платежі за придбані товари. Проте виконання судових рішень було в значній мірі неефективним. 

Вжиті заходи: В травні 2016 року РБО надіслала запит до Департаменту регулювання зовнішньоекономічної політики МЕРТ щодо проведення зустрічі по суті скарги. Зустріч відбулась 7 червня 2016 року за участі представників МЕРТ, заступника бізнес-омбудсмена та інспектора РБО.

В ході зустрічі представники МЕРТ повідомили про готовність скасувати санкції після надання Скаржником необхідних  документів, які свідчать про вичерпання всіх можливих заходів для отримання прострочених платежів. 

Результат: 14 липня 2016 року Скаржник поінформував РБО про припинення виконавчого провадження проти його контрагента в Російській Федерації і призупинення санкцій до 1 жовтня 2016 року.

18 серпня 2016 року Рада отримала інформацію про припинення МЕРТ санкцій та виконання рекомендацій Ради. Справа була успішно закрита. 

 

Наступний кейс: Компанії-заготівельники диких ягід відновили нормальну діяльність