21.09.2016

Компанії-заготівельники диких ягід відновили нормальну діяльність

Недоліки нормативно-правової бази: Податкові питання Волинська обл.

Об’єкт скарги: Волинська обласна державна адміністрація (ОДА), Обласне управління Державної фіскальної служби України (ДФС)

Суть скарги: Скаржники, компанії, що спеціалізуються на заготівлі диких ягід, звернулися до РБО через Розпорядження Голови Волинської ОДА, відповідно до якого починаючи з 2010 року проводились систематичні інвентаризаційні інспекції холодильного обладнання та виробничих приміщень Скаржників. 

Вжиті заходи: 15 червня 2016 року РБО надіслала запит до Волинської ОДА з проханням надати документи щодо предмету скарги. В липні 2016 року РБО також надіслала запити до управлінь ДФС в Львівській, Рівненській та Івано-Франківській областях, щоб здійснити порівняльне дослідження заходів контролю щодо заготівлі ягід у цих областях. Дослідження показало, що підприємства у Волинській області стикаються з надмірним тиском і страждають від так званих «інвентаризаційних» заходів. Жодна інша область не застосовує такий жорсткий режим до компаній-заготівельників диких ягід.

5 серпня 2016 року інспектор РБО провів зустріч з першим заступником Голови Волинської ОДА та іншими відповідальними особами, в ході якої він порекомендував припинити інвентаризаційні перевірки у приміщеннях підприємств області, оскільки такі заходи можуть відбуватися лише відповідно до санкції суду. 

Результат: 25 серпня 2016 року Волинська ОДА поінформувала РБО про виконання рекомендацій і припинення інспекцій. Також Волинська ОДА прийняла відповідні зміни до своїх  нормативно-правових актів з метою приведення їх у відповідність до законодавства, як рекомендувала Рада. Справу було успішно закрито. 

Наступний кейс: Компанія-постачальник нафтопродуктів домоглася визнання обсягів залишку пального