15.08.2018

#МаскиШоуСтоп працює: приклад з Луганщини

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Луганська обл

Об’єкт скарги: Слідче управління фінансових розслідувань ДФС в Луганській області (Податкова міліція)

Суть скарги: 26 квітня 2018 року Міжвідомча комісія з питань дотримання правоохоронними органами прав і законних інтересів громадян (Комісія) направила РБО скаргу від агропідприємства Луганщини щодо зловживань Податкової міліції.
Восени 2016 року Податкова міліція провела обшук підприємства. В результаті правоохоронці вилучили ноутбуки та жорсткі диски Скаржника. Неодноразові звернення до слідчого та прокурора обмежувалися формальними відписками або взагалі ігнорувалися. Протягом майже двох років Скаржник не міг повернути майно, що суттєво перешкоджало його господарській діяльності.
Але разом з прийняттям закону #МаскиШоуСтоп у підприємства з’явилася можливість оскаржити відмову дотримання розумних строків слідства. Саме тому він звернувся до Комісії, що розглядає такі питання. 

Вжиті заходи: Інспектор Ради письмово попросив ГУ ДФС та Прокуратуру Луганської області перевірити строки ведення досудового слідства. Він також підкреслив, що вилучену комп’ютерну техніку і документи треба повернути Скаржнику. 

Результат: 20 червня кримінальне провадження проти підприємства закрикли, а 17 липня Скаржнику повернули вилучене майно. 
 

Наступний кейс: «Еконія»: рейдерське захоплення припинено