17.08.2018

«Еконія»: рейдерське захоплення припинено

Дії Міністерства юстиції України: Реєстраційна служба Черкаська обл.

Об’єкт скарг: Міністерство юстиції України (Мін’юст)

Суть скарги: 23 липня 2018 року до Ради звернувся виробник питної води та дитячого харчування «Еконія». Компанія повідомила про рейдерське захоплення заводу в Черкаській області.
За словами Скаржника, 19 липня на територію підприємства увірвалися близько 15 осіб, які повідомили про наявне у них право власності на завод. Як виявилося, шляхом незаконних реєстраційних дій в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, зазначені особи зареєстрували на себе об’єкти нерухомого майна, які фактично та юридично знаходилися у власності Скаржника. Підставою для таких реєстраційних дій була Ухвала суду, датована ще 2007 роком.
Як пояснило керівництво компанії, це була вже не перша спроба відібрати їх бізнес. Історія з рейдерським захопленням почалася у 2008 році, коли «Еконія» придбала приміщення компанії-банкрута. У 2010 році завод вперше намагалися захопити, проте суд підтвердив, що «Еконія» отримала будівлю законно.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали скарги, Рада підтримала позицію компанії. 26 липня Рада попросила Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації неупереджено та оперативно розглянути звернення Скаржника. 9 серпня інспектор Ради взяв участь в засіданні Комісії щодо розгляду скарги підприємства.

Результат: За сприяння Ради 10 серпня Мін’юст задовольнив звернення компанії та скасував неправомірні реєстраційні дії. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: Вирішено системну проблему, пов’язану з неповерненням валютної виручки