19.12.2017

Мамалигівський гіпсовий завод отримав гірничий відвід від Чернівецької обласної Ради

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Інші дії Чернівецька обл.

Об’єкт скарги: Чернівецька обласна рада

Суть скарги:  17 листопада 2017 року до РБО зі скаргою на Чернівецьку обласну раду звернувся Мамалигівський гіпсовий завод – провідний вітчизняний виробник оздоблювальних матеріалів з гіпсу. Підприємство не могло отримати гірничий відвід для розробки частини надр гіпсового родовища. 

Скаржник протягом декількох років видобуває корисні копалини в селищі Мамалига Чернівецької області. В лютому 2017 року Державна служба геології та надр України (Держгеонадра) подовжила дозвіл на видобування гіпсу для підприємства на 20 років. Цей дозвіл визначив географічні координати площі видобутку. Для видобування корисних копалин завод мав отримати гірничий відвід, що надає право на конкретні роботи в межах проекту, від обласної ради. 

В травні, після підготовки пакету необхідних документів, компанія звернулася за відповідним дозволом до Чернівецької облради. На цьому етапі розпочалися складнощі. Протягом п’яти місяців питання Скаржника не виносилося на сесію. При цьому жодного зауваження до пакету документів Скаржника профільна комісія облради не зробила. А наприкінці вересня на сайті обласної ради з’явилося повідомлення про проект відмови у наданні заводу гірничого відводу. 

Скаржник неодноразово звертався до голови та членів профільної комісії облради щодо причин відмови, але відповіді не отримав. Крім того, турецькі інвестори підприємства зверталися за допомогою до консула Туреччини.

Вжиті заходи: 27 листопада інспектор РБО попросив Чернівецьку облраду  пояснити причини ненадання підприємству гірничого відводу. РБО також звернулася за поясненнями до голови профільної комісії облради. Після аналізу отриманої інформації 4 грудня інспектор РБО повторно звернувся до керівництва облради з проханням поширити серед депутатів обласної ради звернення і позицію Ради з цього питання. Він наголошував, що причини для відмови у наданні гірничого відводу Скаржнику відсутні. Рада також письмово звернулася до голови обладміністрації. В результаті її керівник особисто виступив перед депутатами з цього приводу.

Результат: 7 грудня Мамалигівський гіпсовий завод нарешті отримав можливість видобувати гіпс з родовища. За сприяння РБО справу, що тривала понад півроку, закрито за лічені тижні. 

 

Наступний кейс: Кримінальну справу проти керівництва «Агрохім 2001» закрито