26.12.2017

Кримінальну справу проти керівництва «Агрохім 2001» закрито

Митні питання: Кримінальні провадження Черкаська обл.

Об’єкт скарги: ГУ ДФС у Черкаській області (Черкаська ДФС)

Суть скарги: 30 червня 2017 року до Ради зі скаргою на дії Черкаської ДФС звернулося агропідприємство «Агрохім 2001». Заявник понад півтора роки безуспішно намагався закрити кримінальну справу проти його керівництва.

У червні 2015 року Черкаська ДФС ініціювала кримінальне провадження нібито через несплату податків директором підприємства у 2013-2014 роках. Агродистрибутор оскаржував результати перевірки Черкаської ДФС в адміністративному суді. Суд задовільнив його позов та скасував всі рішення податкової. Проте Черкаська ДФС продовжувала чинити тиск на підприємство та наполягала на продовженні досудового розслідування. 

Через відкриту кримінальну справу компанія втратила частину клієнтів та була змушена значно скоротити масштаби бізнесу. Скаржник навіть змінив адресу реєстрації на київську, щоб звітувати іншій податковій. 

Вжиті заходи: Інспектор ради бізнес-омбудсмена всебічно дослідила обставини справи. Після цього вона надіслала запит до Генеральної прокуратури з проханням пере-глянути необхідність продовження досудового слідства, оскільки всі рішення Черкаської ДФС були скасовані судом. Генпрокуратура делегувала запит Черкаській прокуратурі. Проте остання надіслала Раді лише формальну відповідь про відсутність підстав для закриття справи.

Тим не менш, РБО на цьому не зупинилася. На початку вересня інспектор винесла питання Скаржника на засідання експертної групи ДФС. За результатами зустрічі керівник департаменту розслідувань ДФС доручив Черкаській ДФС провести додаткову перевірку доцільності продовження досудового слідства.

Результат: Після проведення даної перевірки, наприкінці жовтня Черкаська ДФС закрила кримінальне провадження проти керівництва агро¬підприємс¬тва. За сприяння Ради справу, що тривала понад два роки, було вирішено.

 

Наступний кейс: Мін’юст вдосконалив порядок реалізації арештованого майна