24.11.2016

Майнові права компанії поновлено після необґрунтованого арешту

Національна поліція: процесуальні зловживання Київська обл.

Об’єкт скарги: Васильківський відділ поліції у Київській області

Суть скарги: 25 серпня 2016 року Скаржник, компанія, що спеціалізується на зборі та утилізації відходів, звернувся зі скаргою до РБО через опечатування слідчим Васильківського відділу поліції орендованих Скаржником приміщень, де розташоване обладнання Скаржника. Товариство повідомило, що слідчий відділу поліції мав відповідне розпорядження суду на обшук через підозру про скоєння злочину на території приміщень орендодавця. Проте слідчий суддя не уповноважував слідчого на опечатування приміщень Скаржника та арешт майна.

Вжиті заходи: Інспектор РБО розслідував справу і виявив  невідповідність дій слідчого вимогам процесуального законодавства.  Інспектор РБО надіслав звернення до Васильківського відділу поліції із вимогою перевірити обставини фактичного арешту майна Скаржника і, в разі відсутності підстав для арешту, вжити заходи для його повернення Скаржнику. Інспектор РБО також передав справу на розгляд експертної групи РБО з Національною поліцією. 

Результат: 20 жовтня Скаржник проінформував РБО про вирішення проблеми  та відновлення його майнових прав щодо опечатаного майна. Справу було закрито. 

 

Наступний кейс: ДАБІ погодила декларацію — підприємиця відкриває крамницю