30.11.2016

ДАБІ погодила декларацію — підприємиця відкриває крамницю

Служба безпеки України: кримінальні провадження Київ

Об’єкт скарги: Служба безпеки України в м. Києві та Київській області (СБУ в м. Києві та Київській області)

Суть скарги: 13 травня 2016 року Скаржник, компанія ТОВ “Август-Україна”, яка спеціалізується на імпорті та оптовому продажі агрохімікатів, звернувся зі скаргою до РБО через безпідставне відкриття кримінальної справи посадовцями СБУ в м. Києві та Київській області. Кримінальна справа була відкрита за статтею 321 Кримінального кодексу України – незаконне виробництво і збут хімічних і сильнодіючих речовин, та призвела до рішення суду заарештувати понад 350 тон агрохімікатів для експертної оцінки. Експертні оцінки відбулися у вересні 2016 року, проте СБУ в м. Києві та Київській області відмовилася оплатити послуги оцінки. За цей час Генеральна прокуратура України передала кримінальну справу до Національної поліції.

Вжиті заходи: 23 травня інспектор Ради звернувся до СБУ в м. Києві та Київській області і Генеральної прокуратури України з вимогою перевірити законність підстав для арешту хімікатів та доцільність цього заходу. У відповідях від СБУ та Прокуратури м. Києва зазначалося, що проведення офіційної перевірки правомірності дій СБУ в м. Києві та Київській області доручене СБУ в м. Києві та Київській області. Після подальшого неефективного листування з СБУ в м. Києві та Київській області інспектор РБО обговорив проблему Скаржника під час особистої зустрічі з посадовцями СБУ у червні 2016 року, а також під час зустрічі експертної групи в офісі Національної поліції у жовтні.

Результат: В листопаді Скаржник повідомив Раді про закриття кримінальної справи та про повернення агрохімікатів у його власність.

Наступний кейс: ДФС повернула компанії «Агротрейд-2000» ПДВ на суму понад 14 млн. грн.