63546

29.03.2024

Львівська митниця скасувала рішення про коригування митної вартості товару

Митні питання: Оцінка митної вартості Львівська обл.

До Ради бізнес-омбудсмена звернулось приватне підприємства з Львівщини. Компанія повідомила, що Львівська митниця відкоригувала митну вартість імпортованої сітки зі скловолокна (країна походження – Китай).

Підприємство подало до митниці всі необхідні документи, зокрема зовнішньоекономічний контракт, рахунки і транспортні накладні. Митниця також затребувала в компанії додаткові документи, які скаржник оперативно надав. Однак це не допомогло ситуації, оскільки митниця повідомила про відсутність інформації щодо ідентичних імпортованих товарів і віповідно відкоригувала митну вартість товару та відмовила у його митному оформленні. Компанія оскаржила рішення митників до Державної митної служби (ДМС) та попросила РБО про допомогу.

Рада бізнес-омбудсмена взяла участь у відео-дзвінку за участі ДМС та Львівської митниці, аби спільно розглянути обставини справи. Крім того, Рада винесла скаргу приватного підприємства на розгляд Експертної групи з ДМС, у якій також взяла участь заступниця бізнес-омбудсмена. 

Врешті-решт в ході спільного розгляду скарги приватне підприємство домовилось з митницею, що воно має додати до документів висновок про вартісні характеристики товарів, підготовлений державною спеціалізованою експертною організацією. Підприємство надало запитуваний висновок. Нарешті було досягнуто позитивного результату. Львівська митниця скасувала своє рішення про коригування митної вартості сітки зі скловолокна. За сприяння Ради скаржнику вдалося  відстояти вказану ним митну вартість і сплатити лише ті податки, які він мав сплатити. У випадку коригування митної вартості сума ПДВ була б більша на 116 тис. грн.

Після закриття справи підприємство повідомимо Раді, що наступна поставка товару  відбулась вже без коригування митної вартості.

Наступний кейс: Податкова погодилась скасувати борг компанії