64806

05.05.2024

Вдалося відстояти право агрокомпанії на бюджетне відшкодування та від’ємне значення з ПДВ на суму понад 35 млн. грн.

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київська обл.

До Ради бізнес-омбудсмена надійшла скарга від агрокомпанії з Київщини. Компанія не вперше є заявником Ради та оскаржує результати податкових перевірок.

Цього разу ГУ ДПС у Київській області відмовило агрокомпанії у всій сумі бюджетного відшкодування та від’ємного значення з ПДВ, яка була заявлена у декларації. Компанія також отримала 2 млн. грн. штрафу за результатами перевірки. Така позиція ґрунтувалась на тому, що агрокомпанія не надала деяких документів, зокрема пов’язаних із зберіганням зерна.

Опрацьовуючи скаргу компанії, Рада виявила, що агрокомпанія намагалась надати необхідні документи під час перевірки, а також надала документи із запереченнями на акт перевірки. Відтак, Рада звернула увагу, що факти ненадання документів до перевірки непідтверджені.

Також Рада зауважила, що наданих агрокомпанією достатньо, аби підтвердити зняті суми бюджетного відшкодування та від’ємного значення з ПДВ.

Тож Рада звернулась листом до Державної податкової служби України (ДПС України), в якому підтримала позицію агрокомпанії. Рада також взяла участь у розгляді адміністративної скарги у ДПС України разом зі скаржником та його адвокатом.

У результаті на рівні ДПС України Раді вдалося відстояти право компанії на бюджетне відшкодування та від’ємне значення з ПДВ на загальну суму понад 35 млн. грн. Крім того, мільйонний штраф для агрокомпанії було скасовано.

 

Наступний кейс: Як Рада бізнес-омбудсмена допомогла імпортеру дзеркал вирішити спір з митницею