Скарга на: Київська обласна державна адміністрація (Київська ОДА)
Суть скарги: Дистриб’ютор будівельних матеріалів з Київської області звернувся до Ради бізнес-омбудсмена. Підприємство не могло погодити проєкт землеустрою для оренди земельної ділянки площею 9 га. Скаржник планував розмістити підсобні та допоміжні будівельні споруди в Макарівському районі Київської області. Київська ОДА дозволила відведення земельної ділянки в оренду скаржнику ще взимку 2013 року. Підприємство мало спеціальний дозвіл на користування надрами в цій ділянці та затвердило детальний план будівництва з районною радою. Однак укласти договір оренди з Київською ОДА не вдалося. Компанія подавала місцевому органу влади всі необхідні документи, щоб затвердити проєкт землеустрою, але погодження тривало місяцями. Тоді розслідування справи розпочала команда Ради.
Вжиті заходи: Ознайомившись з матеріалами звернення та проаналізувавши положення законодавства, інспекторка визнала скаргу обґрунтованою. На думку Ради, співробітники Київської ОДА створювали неправомірні адміністративні бар’єри, не затверджуючи проєкт землеутрою скаржнику. Згідно з Земельним кодексом України, державні органи зобов’язані погодити або відмовити в погодженні проєктів землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду протягом десяти робочих днів з дня отримання документу. Зокрема, законодавство передбачає, що додаткове вивчення звернень громадян повинно займати не більше одного місяця.
Рада виявила наявні ознаки недобросовісної поведінки з боку органу місцевого самоврядування. РБО рекомендувала Київській ОДА невідкладно розглянути скаргу підприємства та погодити йому оренду земельної ділянки. Інспекторка підкреслила, що державні органи мають дотримуватися принципу «належного урядування»: діяти вчасно та в належний і якомога послідовніший спосіб у цивільних правовідносинах.
Результат: Київська ОДА дослухалась до рекомендацій Ради та затвердила проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду скаржнику. Справу закрито.