23.11.2020

Бездіяльність Державної виконавчої служби — історія донецького підприємства

Донецька обл.

Скарга на: Міністерство юстиції України (Мін’юст), Управління забезпечення примусового виконання рішень у Донецькій області Східного міжрегіонального управління Мін’юсту (ДВС)

Суть скарги: Рада отримала скаргу від науково-виробничого підприємства в сфері енергетики. Компанія скаржилася на те, що ДВС не забезпечувала належним чином виконання судового рішення щодо погашення боргу з боку державного підприємства, зокрема не надавала в повному обсязі інформацію на запит скаржника. Не зважаючи на те, що рішення суду набрало законної сили та відповідно до закону є обов’язковим до виконання, стягнення коштів з боржника так і не відбулося. Компанія просила ДВС та Мін’юст надати інформацію про причини затримки та стан виконання судового рішення. Проте у відповідь на запит скаржника Мін’юст не надав в повному обсязі запитувану інформацію, а лише повідомив, що майно боржника перебуває на тимчасово непідконтрольній Україні території та у розшуку.  Компанія вирішила оскаржити бездіяльність ДВС через Раду бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Ознайомившись з обставинами справи, інспектор визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДВС надати скаржнику інформацію про прийняті державним органом заходи,  спрямовані на виконання судового рішення. Варто зауважити, що у випадку нашого скаржника його боржником є державне підприємство, а згідно з законом держава гарантує виконання таких судових рішень.

Результат: Після втручання Ради, ДВС надала скаржнику інформацію, яку він запитував. Справу закрито. 
 

Наступний кейс: ДПС розблокувала податкову накладну компанії