06.07.2020

Невдала спроба рейдерства: Мін’юст відновив правдиві відомості про підприємство

Дії Міністерства юстиції України: Реєстраційна служба Київ

Скарга на: Міністерство юстиції України (Мін’юст)

Cуть скарги: Рада отримала скаргу від одноосібного власника і керівника приватного підприємства з Дніпропетровщини. Державний реєстратор змінив перелік засновників та керівника компанії в офіційному реєстрі, про що власник дізнався цілком випадково. Скаржник відразу звернувся до Колегії Мін’юсту з розгляду скарг у сфері державної реєстрації, вимагаючи скасувати протиправні рішення. Однак протягом двох тижнів очікування скаргу так і не розглянули. Щоб пришвидшити розгляд справи в порядку адміністративного оскарження, підприємство звернулося до Ради.

Вжиті заходи: Варто зауважити, що Рада, на відміну від Колегії Мін’юсту, не має прямого доступу до документів, складених чи прийнятих державним реєстратором під час реєстрації, а тому перевірити правомірність внесення змін до даних про компанію самостійно не може. Однак як незалежний медіатор між бізнесом та держорганом, Рада спроможна привернути увагу до справи та пришвидшити її розгляд, чого й вдалося в подальшому досягнути.

Так, у листі до Колегії Мін’юсту Рада просила невідкладно розглянути клопотання підприємства та забезпечити повний, всебічний та неупереджений розгляд скарги. Рада також передала матеріали справи на розгляд експертної групи, створеної на підставі Меморандуму про партнерство та співробітництво між Міністерством юстиції України та Радою від 15 вересня 2015 року.

Результат: Протягом трьох тижнів після отримання скарги Рада допомогла відновити справедливість: Колегія Мін’юсту скасувала спірні реєстраційні дії, поновивши правдиві відомості про власника та керівника підприємства, а ключі доступу державних реєстраторів, які вчинили неправовірні дії, тимчасово заблоковано. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Історія, в якій без додаткової перевірки не обійтись