12.09.2017

Київська митниця погодила імпорт товарів з нульовою ставкою мита

Митні питання: Інші дії Київ

Об’єкт скарги: Київська митниця ДФС (Київська митниця)

Суть скарги: 4 серпня 2017 року до РБО звернулося підприємство зі скаргою на київську митницю. Скаржник кілька років поспіль ввозив на територію України товар за нульовою ставкою мита, але у березні митниця прийняла рішення змінити код товару і відповідно підвищила ставку ввізного мита до 6,5%.

Скаржник намагався самостійно переконати органи ДФС у безпідставності такого рішення, проте безрезультатно.

Вжиті заходи: 11 серпня інспектор РБО ініціював зустріч Скаржника з Київською митницею. Під час зустрічі сторони уважно вивчили усі наявні в скарзі матеріали, зокрема дані лабораторних досліджень, які не давали однозначної відповіді на питання щодо митної класифікації товару. В результаті Київська митниця погодилася, що саме хімічна формула і фізичні властивості товару, підтверджені виробником, мають бути визначальними у цій спірній ситуації. Сторони домовилися, що Скаржник підготує додаткові документи для підтвердження хіміко-фізичних властивостей імпортованої продукції. Скаржник надав експертам Київської митниці хімічну формулу харчових добавок, що доводила їх належність до групи з нульовою ставкою мита.

Результат: 29 серпня Скаржник повідомив, що за товаром було закріплено класифікаційний код, що передбачає нульову ставку ввізного мита. Це дозволило підприємству зекономити 1,2 млн. грн.

Наступний кейс: ДФС зареєструвала податкові накладні агропідприємства