18.09.2017

ДФС зареєструвала податкові накладні агропідприємства

Призупинення реєстрації податкових накладних Київська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС) України

Суть скарги: 14 серпня 2017 року до РБО зі скаргою на ДФС звернулося підприємство з Київської області, що займається вирощуванням та продажем аграрної продукції. Протягом липня-серпня система автоматизованого моніторингу ДФС зупинила реєстрацію кількох податкових накладних Скаржника. Система не врахувала специфіку бізнесу підприємства: компанія купує насіння та витратні матеріали (добрива, паливо для сільськогосподарської техніки), а постачає покупцям готову продукцію.

Скаржник намагався самостійно вирішити проблему. По-перше, надав до Комісії ДФС додаткові документи про проведені господарські операції. По-друге, подав спеціальну таблицю даних платника податків, що пояснює специфіку господарської діяльності компанії. Незважаючи на зусилля Скаржника, Комісія ДФС податкові накладні не реєструвала. Причини такого рішення податкова не пояснила.

Вжиті заходи: 16 серпня інспектор РБО зв’язався з секретарем регіональної Робочої групи при Комісії ДФС і з’ясував, що питання Скаржника знаходиться в процесі розгляду на рівні Комісії. Додатково інспектор направив письмове звернення до  ДФС та її структурних підрозділів з проханням невідкладно прийняти рішення щодо реєстрації податкових накладних, враховуючи пояснення, документи та таблиці, надані Скаржником.

Результат: Протягом місяця ДФС зареєструвала всі податкові накладні підприємства. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: ДФС повернула агрокомпанії 168 млн. грн. ПДВ