13177

03.09.2018

Кримінальну справу щодо ухилення від сплати податків закрито як безпідставну

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Харківська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба (ДФС), Офіс великих платників податків (ОВПП)

Суть скарги: 26 липня 2017 року до РБО звернувся офіційний регіональний дистриб’ютор міжнародної FMCG компанії. Підприємство скаржилося на безпідставну кримінальну справу щодо ухилення від сплати податків.
Скаржник реалізовував дитячі підгузки та засоби жіночої гігієни. Оскільки вказані товари, реалізовані Скаржником в липні-вересні 2014 року, Державна служба з лікарських засобів зареєструвала як медичні вироби, то до даної групи товарів застосовувалася пільгова ставка ПДВ – 7%, замість стандартних 20%. Придбавши товари за пільговою ставкою, підприємство, так само і продавало їх за пільговою ставкою. 
Проте, під час податкової перевірки, ДФС розцінила це як ухилення від сплати податків. Проти дистриб’ютора відкрили кримінальне провадження.
Проти постачальника також порушили кримінальну справу з аналогічних підстав, але потім її закрили. Суди прийняли рішення на користь Скаржника та постачальника та спростували висновки податкової перевірки. Незважаючи на це, кримінальне провадження проти дистриб’ютора все ще залишалося відкритим. Слідчі дії, що тривали, не лише шкодили діловій репутації Скаржника, а й обтяжували його господарську діяльність.

Вжиті заходи:  Рада рекомендувала Генпрокурору та Голові ДФС дотримуватися розумних строків та прийняти відповідне процесуальне рішення. Інспектор Ради декілька разів виносив питання підприємства на експертні зустрічі в Податковій міліції. Крім того, він обговорив скаргу з першим заступником Генпрокурора. На той час правоохоронці вже встигли провести економічну експертизу, висновки якої свідчили на користь підприємства. 

Результат: За сприяння Ради, Податкова міліція закрила кримінальне провадження щодо Скаржника за відсутністю складу злочину. 

Наступний кейс: Сприяємо налагодженню конструктивного діалогу між владою та бізнесом