07.09.2018

Сприяємо налагодженню конструктивного діалогу між владою та бізнесом

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Виділення земельних ділянок Чернігівська обл.

Об’єкт скарги: Козелецька районна державна адміністрація Чернігівської області (Козелецька РДА)

Суть скарги: 9 лютого 2018 року до РБО зі скаргою на керівництво Козелецької РДА звернулася агрокомпанія з Чернігівщини. Підприємство не могло оформити договори оренди земельних ділянок.
У серпні 2013 року підприємство орендувало земельну ділянку в Чернігівській області. За 8 місяців до завершення дії договору компанія почала вести переговори про продовження контракту. Проте, вона зіткнулася з певними складнощами. За словами Скаржника, його звернення ігнорувалися, записи на особистий прийом до Голови Козелецької РДА постійно скасовувалися та переносилися. Навіть після запевнення в оформленні орендних відносин з’ясувалося, що відповідні ділянки передали іншій компанії на цілих 25 років. Підприємству офіційно відмовили в оренді, після чого розпочалися тривалі судові процеси.
Водночас, у січні 2018 року договори з новим орендарем було достроково розірвано. І у підприємства з’явилася надія повернути їх. Саме тоді Скаржник звернувся за підтримкою до РБО. 

Вжиті заходи:  Інспектор Ради письмово попросив Козелецьку РДА неупереджено розглянути заяву Скаржника, на що було отримано пояснення про причини відмови в оренді земельних ділянок. Як виявилося, сторони мали цілий ряд неузгоджених питань (щодо загальної кількості оброблюваних земель регіону, та навіть щодо суми орендної плати, що сплачувалася за раніше укладеними договорами), що не дозволяло їм дійти порозуміння та досягти взаємовигідного результату.
Тому інспектор організував зустріч між Скаржником та керівництвом Козелецької РДА, на якій РБО виступила медіатором, завдяки чому було чітко визначено проблемні питання та досягнуто домовленості щодо поетапності їх вирішення.

Результат: За сприяння Ради, сторони налагодили конструктивний діалог. Владнавши всі спірні моменти, у липні договір оренди нарешті підписали. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: ДФС продовжує трактувати закон на свою користь