13133

19.03.2018

Кримінальну справу проти агротрейдера закрито через відсутність складу злочину

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Київ

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба України (ДФС), Слідче управління фінансових розслідувань Державної податкової інспекції у Голосіївському районі Головного управління ДФС м. Києва (слідче управління ДПІ).

Суть скарги: 13 жовтня 2017 року до РБО зі скаргою на дії Слідчого управління ДПІ звернувся агротрейдер з Києва. За словами Скаржника, його безпідставно звинувачували в несплаті податків на суму понад 18 млн. грн.

В січні 2016 року ДФС провела податкову перевірку підприємства, за результатами якої агротрейдер мав сплатити 18 млн. грн. податків. Не погоджуючись з такими висновками, підприємство оскаржило в суді рішення ДФС. В червні 2017 року слідче управління ДПІ ініціювало проти підприємства кримінальну справу за ухилення від сплати податків. 

Протягом півроку у підприємства регулярно витребували документи та допитували працівників. Скаржник намагався самостійно вирішити проблему, звертався до слідчого управління ДПІ, районної, міської та Генеральної прокуратури. Проте кримінальне провадження так і не закрили.

Вжиті заходи: Інспектор РБО звернувся до Прокуратури міста Києва та ДФС з проханням провести перевірку законності та обґрунтованості кримінального провадження. Після отримання формальних відписок від зазначених держорганів інспектор виніс питання Скаржника на рівень Генеральної прокуратури.

Результат: За підтримки Ради 12 січня 2018 року слідче управління ДПІ закрило кримінальне провадження проти підприємства через відсутність складу злочину. Це дозволило Скаржнику відновити нормальну господарську діяльність. Справу успішно вирішено.

 

Наступний кейс: Кримінальну справу проти дистрибутора з Харківщини закрито через відсутність складу злочину