26.03.2018

Кримінальну справу проти дистрибутора з Харківщини закрито через відсутність складу злочину

Дії Прокуратури України: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку Прокуратури України Харківська обл.

Об’єкт скарги: Слідче управління прокуратури Харківської області (Харківська прокуратура)

Суть скарги: 20 березня 2017 року до РБО зі скаргою на дії Харківської прокуратури звернувся оптовий дистрибутор солодощів. За словами Скаржника, його безпідставно звинувачували в несплаті податків на суму понад 10 млн. грн.

В квітні 2016 року ДФС провела податкову перевірку підприємства, за результатами якої перевізник мав сплатити 10 млн. грн. податків та штрафів. Не погоджуючись з такими висновками, підприємство оскаржило рішення перевірки, яке невдовзі було скасовано ДФС . Проте Головне управління ДФС у Харківській області ініціювало кримінальне провадження проти Скаржника за несплату податків. В серпні 2016 року досудове розслідування доручили Прокуратурі Харківської області. Перевізник неодноразово звертався до процесуального керівника з клопотанням про закриття провадження. Зокрема, він посилався на результати судово-економічної експертизи, що спростовували висновки акту перевірки. Втім, спроби були безуспішні.  

Вжиті заходи: Інспекторка Ради ґрунтовно дослідила обставини справи. Після цього вона надіслала запит до Генеральної прокуратури України з проханням переглянути необхідність продовження досудового слідства. Аналогічне звернення вона направила і до Харківської прокуратури. Крім того, Рада неодноразово виносила питання підприємства на розгляд Експертної Групи Генеральної прокуратури України.  

Результат: За сприяння РБО Харківська прокуратура в березні 2018 року закрила кримінальну справу проти Скаржника. Справу успішно вирішено.

 

Наступний кейс: ДФС зареєструвала податкові накладні агродистрибутора на суму понад 4 млн. грн.