22.02.2018

Кримінальне провадження щодо підприємства з Дніпропетровщини закрито через відсутність складу злочину

Національна поліція: інші дії Дніпропетровська обл.

Об’єкт скарги: Слідче управління Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області (Нацполіція в Дніпропетровській області)

Суть скарги: 27 жовтня 2017 року РБО отримала скаргу від підприємства, якому Рада раніше допомагала з відшкодуванням ПДВ. Цього разу компанія, що займається експортом насіння, скаржилася на дії Нацполіції в Дніпропетровській області. За повідомленням Скаржника, проти нього безпідставно відкрили кримінальну справу.

Після того, як підприємству відшкодували 2 млн. грн. ПДВ, Нацполіція в Дніпропетровській області розпочала досудове розслідування щодо Скаржника. Його керівництву інкримінували замах на незаконне відшкодування ПДВ з державного бюджету. За такі злочини законом передбачено суворе покарання – обмеження волі до восьми років.

Не погоджуючись з фактом відкриття кримінального провадження та, в той же час, не маючи змоги його оскаржити, Скаржник звернувся за допомогою в РБО. 

Вжиті заходи: Детально вивчивши обставини справи, інспектор Ради надіслав листи районній податковій інспекції Дніпра та Нацполіції в Дніпропетровській області. Він попросив роз’яснити підстави відкриття кримінальної справи проти Скаржника та повідомити, які процесуальні дії були вже вчинені.

Результат: Місяць потому, Рада повторно зв’язалася з Нацполіцією в Дніпропетровській області та з’ясувала, що остання планує припинити кримінальне провадження проти Скаржника через відсутність складу злочину. 6 лютого 2018 року кримінальну справу було закрито.

 

Наступний кейс: Миколаївська митниця припинила коригування митної вартості імпортованої риби