01.03.2019

Кримінальне провадження проти івент-агенції закрито за відсутністю складу злочину

Податкові питання: Кримінальні провадження проти бізнесу з боку ДФС Київ

Скарга на: Слідче управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Києві (Податкова міліція)

Суть скарги: 14 вересня 2018 року до Ради звернулася івент-агенція, що спеціалізується на організації заходів в В2В сегменті. Компанія скаржилася на безпідставно відкриту кримінальну справу.

У вересні 2017 року податкова перевірила діяльність підприємства та зробила висновок про заниження податку на прибуток та ПДВ на загальну суму 18,5 млн. грн. Компанія оскаржила рішення ДФС до суду. Окружний адмінсуд прийняв рішення на користь Скаржника, апеляційний суд його підтвердив.

Проте, податковий орган це не зупинило. Податкова поліція ініціювала кримінальні провадження проти підприємства за статтею «ухилення від сплати податків». Скаржник декілька разів звертався до слідчого управління Податкової поліції з проханням закрити кримінальну справу через відсутність складу злочину, проте безрезультатно. Тому підприємство подало скаргу до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, інспектор Ради визнав позицію компанії законною. Він направив листи на підтримку Скаржника до Прокуратури Києва (Прокуратури), Головного слідчого управління фінансових розслідувань ДФС та Податкової міліції. Проте, державні органи відповіли, що підстав для закриття кримінальної справи немає.

Оскільки жодного з обов’язкових елементів злочину, як то боргу чи узгоджених податкових зобов’язань, в справі Скаржника не було, інспектор Ради звернувся до Генеральної прокуратури (ГПУ) з проханням всебічно й неупереджено розглянути скаргу підприємства. Він також порекомендував перевірити ефективність ведення досудового розслідування, а також наявність порушень в діях посадових осіб.

Результат: Після цього справа зрушила з місця. ГПУ переадресувала справу на Прокуратуру, а та – на Податкову міліцію. За сприяння Ради 13 грудня кримінальне провадження проти Скаржника закрили за відсутністю складу злочину. Справу успішно вирішено.

Наступний кейс: «Сігніфай Україна» відстояв право на податковий кредит