13317

13.04.2020

Кожен має займатися своєю справою: підслідність змінено

Національна поліція: кримінальні провадження Одеська обл.

Скарга на: Слідче управління Головного управління Національної поліції в Одеській області (Одеська НП)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу на дії одеських правоохоронців. Скаржник – група компаній, яка займається будівництвом та обслуговуванням об’єктів будівництва – просив допомогти у зміні підслідності кримінальної справи, ініційованої проти його колишньої керівниці.

За повідомленням Скаржника, екс-голова кооперативу зловживала своїми посадовими обов’язками, ошукувала інвесторів та привласнювала собі кошти підприємства. З відповідною заявою скаржник звернувся до Національної поліції, проти неї відкрили кримінальне провадження. 

Проте розслідування доручили управлінню, яке, як правило, розглядає зовсім інші категорії справ. Це насторожило скаржника. Крім того, за словами кооперативу, правоохоронці умисно затягували розгляд справи. Ще більше скаржник здивувався, коли проти нього відкрила декілька зустрічних кримінальних справ. 

Переконаний у тому, що у слідчі управління були особисто зацікавлені у захисті екс-керівниці, Скаржник звернувся до Ради. 

Вжиті заходи: Ретельно вивчивши документи справи, Рада дійшла висновку, що звернення Скаржника було обґрунтованим. Зокрема, декілька судових рішень вказували на те, що службові особи, які розслідували справу екс-керівниці, могли бути зацікавленою стороною у відповідних кримінальних провадженнях. 

Рада письмово звернулася до ГПУ з проханням розглянути звернення Скаржника та прийняти неупереджене рішення по ньому. Інспекторка підкреслила, що розслідуванням справи має займатися інше управління. 

Результат: ГПУ дослухалася до аргументів Ради та передала подальший розгляд справи Державному бюро розслідувань, розташованому у Миколаєві. Хід досудового розслідування вказаних кримінальних проваджень взяв під контроль Офіс Генерального прокурора. Кейс успішно закрито.
 

Наступний кейс: ДПС скасувала донарахування 727 тис. грн. виробнику устаткування