13318

17.04.2020

ДПС скасувала донарахування 727 тис. грн. виробнику устаткування

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Івано-Франківська обл.

Об’єкт скарги: Головне управління Державної податкової служби у Івано-Франківській області (ДПС)

Суть скарги: До Ради звернулось машинобудівне підприємство ПрАТ «Поберезький завод пресових агрегатів». Скаржник не погоджувався з висновками податкової перевірки, згідно з якими мав додатково сплатити близько 1 млн. грн. податків.

Податковий орган стверджував, що Скаржник занизив свої податкові зобов’язання з ПДВ. Зокрема, на думку податківців, операції Скаржника з певними контрагентами мали нереальний характер, що призвело до формування «штучного» податкового кредиту для цілей сплати ПДВ. Тому ДПС донарахувала компанії ПДВ та штрафні санкції.

Не погоджуючись з такими висновками, підприємство оскаржило їх в ДПС, а також звернулося за допомогою до Ради.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, Рада повністю підтримала позицію підприємства. 

По операції із одним із контрагентів відповідальний інспектор Ради звернув увагу ДПС, зокрема, на наявність міжнародної товарно-транспортної накладної, перевірку якої не здійснював контролюючий орган, що підтверджувала походження товару та факт реальності здійсненої поставки. 

Щодо ознак фіктивності іншого контрагента Скаржника, то Рада спростовувала аргументи контролюючого органу посиланням на активну участь відповідної компанії у значній кількості тендерів, під час яких інші замовники мали змогу ретельно перевірити правосуб’єктність компанії.
 
Інспектор Ради також взяв участь у адміністративному розгляді скарги підприємства в ДПС, де знову підтримав позицію компанії.
  
Результат: ДПС дослухалась до аргументів Ради відносно операцій Скаржника із одним із контрагентів та скасувала донарахування у розмірі 727 тис. грн. Справу успішно закрито. 

 

Наступний кейс: Відбито рейдерську атаку проти підприємства з Харківщини