17.06.2022

Консультація щодо отримання висновку про безпечність металобрухту

Імпортер сталі повідомив на Лінію підтримки Ради бізнес-омбудсмена #РБО_helpline, що він не міг знайти працюючу лабораторію для отримання висновку про безпечність металобрухту. Через воєнний стан, лабораторії, до яких зазвичай звертався заявник, припинили працювати. Щоб ввезти сталь з-за кордону, компанія мала надати Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів (Міндовкілля) відомості про склад та походження брухту та відходів. Однак заявник не зміг знайти лабораторію, яка б могла провести необхідну експертизу. З проханням допомогти знайти таку лабораторію, підприємство звернулося до РБО.

Інспектор Ради провів комунікацію з Міндовкілля та пояснив заявнику, що, аби отримати висновок про безпечність брухту, до Міністерства необхідно подати посвідчення стандартного зразка (про вибухобезпечність, хімічну та радіаційну безпечність), які заявник може заповнити самостійно. Для цього у підприємства-заявника має бути працівник, відповідальний за охорону навколишнього середовища. І в такому випадку звертатися до третіх лабораторій непотрібно. Якщо на підприємстві немає такого працівника, то заявник може звернутися до будь-якої випробувальної лабораторії з числа акредитованих Національним агентством з питань акредитації. Задля чого інспектор РБО також надіслав заявнику перелік та контакти таких акредитованих лабораторій.

Якщо ваше підприємство має проблему або потребує поради з певного питання, звернутися за безкоштовною юридичною допомогою від РБО можна тут: https://bit.ly/3sITstG

Наступний кейс: Підприємство перевезло виробництво до Івано-Франківщини