27.07.2016

Компанія-виробник молочних продуктів отримала відшкодування ПДВ на суму 18 млн. грн.

Податкові питання: Затримка із поверненням ПДВ Харківська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба України (ДФС)

Суть скарги: Скаржник, компанія, що виробляє та експортує молочні продукти, розташована у Харківській області, не отримала відшкодування ПДВ з боку ДФС України у Харківській області за період з березня 2015 року і дотепер (понад 18 місяців). Попередні спроби Скаржника вирішити це питання через ієрархічну структуру ДФС виявились безуспішними.

Вжиті заходи: РБО визнала скаргу обгрунтованою і розпочала розслідування. Під час розслідування Скаржник отримав часткове відшкодування ПДВ, проте сума невідшкодованого ПДВ з вичерпаним терміном відшкодування становила 18 122 246 грн.

РБО надіслала листи до ДФС України, проте безуспішно, у зв’язку з чим вирішила підняти це питання на зустрічі експертної групи з ДФС у липні 2016 року. Це питання наші експерти також висвітлили під час зустрічі з Прем’єр-Міністром 12 липня. Прем’єр-Міністр Володимир Гройсман дав доручення керівництву ДФС відшкодувати ПДВ Скаржникові протягом тижня.

Результат: Незабаром Голова Центрального офісу з обслуговування великих платників податків у м.Харків поінформував Раду, що гроші будуть відшкодовані Скражникові найближчим часом. 15 липня 2016 року Скаржнику повернули повну суму заборгованості. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Кримінальне провадження за ухилення від сплати податків закрито як безпідставне