05.09.2016

Компанія-постачальник паперової продукції домоглася виконання судового рішення щодо ПДВ

Податкові питання: Електронне адміністрування ПДВ Київська обл.

Об’єкт скарги: Державна фіскальна служба України (ДФС)

Суть скарги: 6 липня 2016 року РБО отримала скаргу на тривалу бездіяльність ДФС від компанії-постачальника картону та паперової продукції. За словами Скаржника, ДФС не збільшила суму від’ємного значення ПДВ на 22 129 805 грн. за червень 2015 року у Системі електронного адміністрування ПДВ, а також не відобразила відповідне збільшення у витягу з цієї системи.

Перед зверненням до РБО Скаржник подав скаргу до Окружного адміністративного суду міста Києва та отримав рішення суду на свою користь. Хоча податкові органи оскаржили його, 22 червня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд підтримав рішення суду першої інстанції. Незважаючи на це, ДФС не вжила ніяких заходів для збільшення суми від’ємного значення ПДВ в Системі електронного адміністрування ПДВ.

Вжиті заходи: 13 липня 2016 року РБО надіслала запит до ДФС. Оскільки ДФС не відповіла вчасно, 2 серпня 2016 року РБО надіслала нагадування з вимогою негайно вирішити проблему і забезпечити виконання рішення суду.

Результат: 17 серпня 2016 року ДФС поінформувала РБО офіційним листом про успішне розв’язання проблеми. Справу було закрито трохи більше ніж за місяць – в півтора рази швидше, ніж передбачає Регламент Ради бізнес-омбудсмена.

Наступний кейс: Мовчазну згоду усунуто, підприємство ТОВ "ЕТЦ "ІКАР" може продовжувати діяльність