63543

23.03.2024

Івано-Франківська міська рада видала дозвіл на розміщення МАФу

Дії органів місцевого самоврядування та мерів: Торговельні правила та дозволи Івано-Франківська обл.

До Ради бізнес-омбудсмена поскаржилось підприємство з Івано-Франківська. Компанія виграла державний грант на розвиток бізнесу. В межах реалізації проєкту підприємство мало отримати в Департаменту містобудування та архітектури Івано-Франківської міської ради (Департамент міської ради) дозвіл на розташування торгової точки. Проте міська рада, отримавши заявку у червні 2023 року, лише через декілька місяців відмовила компанії видати такий дозвіл через недоліки в поданих документах. У вересні місяці скаржник через ЦНАП подавав до Департаменту міської ради доопрацьований пакет документів, аби отримати дозвіл. Проте документи із виправленими недоліками орган місцевого самоврядування ніяк не розглядав.

Взявши скаргу в роботу у грудні 2023 року, Рада звернулась до Департаменту Івано-Франківської міської ради та просила невідкладно та неупереджено, за процедурою ЗУ «Про адміністративну процедуру», вивчити доопрацьований пакет документів скаржника і прийняти законне рішення. 

Втручання Ради мало неабиякий вплив на представників Департаменту: сторонам вдалося ефективно поспілкуватися та розібратись у ситуації в онлайн-форматі. Під час спільного розгляду скарги підприємства завдяки посередництву Ради Департамент міської ради та скаржник погодили алгоритм подальших дій для отримання компанією адміністративної послуги. Зокрема, Департамент міської ради мав формалізувати свої застереження до пакету документів скаржника, а скаржник – подати оновлену заявку за новою формою, попередньо узгодивши відступ до прилеглої ділянки навчального закладу і газових мереж.

Уже в січні 2024 року Департамент міської ради повідомив компанії, яким чином та має відкоригувати схему розташування торгової точки.

Зрештою компанія подала оновлений пакет документів, а у лютому місяці Департамент міської ради видав довгоочікуваний дозвіл на розміщення торгової точки.

Наступний кейс: Львівська митниця скасувала рішення про коригування митної вартості товару