20.11.2017

Офіс великих платників податків скасував технічний борг підприємства

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Об’єкт скарги: Офіс великих платників податків ДФС (ОВПП)

Суть скарги:  21 вересня 2017 року до Ради зі скаргою на ОВПП звернувся світовий виробник ескалаторів. Компанія оскаржувала акт податкової перевірки, відповідно до якого вона мала сплатити податків і штраф у понад 1,5 млн. грн.

У 2013 році підприємство здійснило авансовий платіж податку на прибуток, внаслідок чого отримало переплату, яку використовувало для погашення наступних зобов’язань, зокрема за березень-липень 2014 року. Проте автоматизована система ДФС нарахувала йому борг та пеню з податку на прибуток на суму понад 1,5 млн. грн. Система не зарахувала погашення податкових зобов’язань, проведені за рахунок переплати Скаржника. 

Скаржник з таким підходом не погодився та звернувся за допомогою до однієї з провідних бізнес-асоціацій. З її допомогою, в 2016 році підприємство підписало з ОВПП акт звірки, що підтверджував відсутність у Скаржника боргу перед бюджетом. Проте в 2017 році ситуація повторилася, і ДФС знову побачила в системі технічний борг компанії. Саме тоді Скаржник звернувся до Ради.

Вжиті заходи: Інспектор Ради взяв участь в адміністративному слуханні Скарги в ДФС України. Він наголосив, що за 2013 рік у підприємства взагалі була переплата, і акт звірки 2016 року це підтверджує. Зокрема, інспектор апелював до того, що державний бюджет отримав належні податкові надходження, а зміна алгоритму обробки інтегрованої картки платника податків не є належною підставою для виставлення штрафних санкцій до Скаржника. 

Результат: За сприяння Ради досить типову для бізнесу ситуацію вдалося владнати на рівні ДФС України. 3 листопада Скаржник повідомив Раді, що ДФС України задовільнила його скаргу та скасувала штраф.

 

Наступний кейс: ДФС та МінФін змінили формулу розрахунку бюджетного відшкодування ПДВ за рекомендацією Ради