13242

08.04.2019

Імпортер риби отримав оригінали сертифікатів, вилучені слідчим СБУ

Київ

Скарга на: Головне слідче управління Служби безпеки України 

Суть скарги: До Ради бізнес-омбудсмена звернувся імпортер рибної продукції. Скаржник постраждав від незаконних дій слідчого СБУ, що вилучив оригінали санітарних сертифікатів без постанови суду. Аби імпортувати морожену рибу, Скаржник отримав дублікати сертифікатів. Проте на державному кордоні Одеська регіональна служба державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду призупинила імпорт рибної продукції Скаржника, посилаючись на недійсність дублікатів.

Вжиті заходи: Інспектор РБО одразу ж звернувся до державних органів за роз’ясненням та надіслав листа до Держпродспоживслужби з проханням роз’яснити різницю в правовій природі оригіналів та дублікатів ветеринарних сертифікатів. Справу також винесли на засідання експертної групи між експертами РБО та СБУ в межах підписаного меморандуму про співпрацю. Фахівці Ради акцентували на тому, щоб СБУ виконала ухвалу Шевченківського районного суду м. Києва та повернула оригінали ветеринарних сертифікатів Скаржнику. 

Тим часом Держпродспоживслужба підтвердила автентичність дублікатів ветеринарних сертифікатів Скаржника. Незабаром інспектор отримав відповідь від СБУ, що уповноважений слідчий нещодавно отримав належним чином завірену копію ухвали Шевченківського районного суду м. Києва та самостійно звернувся до Скаржника, щоб повернути оригінали документів. 

Результат: Імпортер отримав оригінали ветеринарних сертифікатів. Державний орган виконав рекомендацію Ради. Справу успішно закрито на користь Скаржника. 
 

Наступний кейс: Налагоджено процедуру митного оформлення агрохімікатів