12.04.2019

Налагоджено процедуру митного оформлення агрохімікатів

Митні питання: Митне оформлення (затримка, відмова) Київська обл.

Скарга на: Київська митниця Державної фіскальної служби (Київська митниця)

Суть скарги: До Ради зі скаргою на дії Київської митниці звернулося приватне підприємство, що реалізує засоби захисту рослин німецького виробника. 

Київська митниця повністю зупинила митне оформлення вантажів імпортера, оскільки в його сертифікатах була вказана неповна інформації щодо країни походження продукції. Це призвело до блокування діяльності та збитків Скаржника. В процесі митного оформлення “зависла” продукція на суму понад 60 млн. грн.

Не погоджуюсь з діями держоргану, підприємство звернулося до Ради бізнес-омбудсмена.

Вжиті заходи: Щоб з’ясувати підстави зупинення митного оформлення інспекторка Ради організувала зустріч за участю Скаржника та керівництва Київської митниці. Крім того, РБО винесла питання підприємства на нараду з керівником Департаменту екологічної безпеки та дозвільної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів (Мінекології). 

Результат: Рада сприяла налагодженню ефективного діалогу між Київською митницею та Мінекології. За результатами проведених нарад сторони розібралися в проблемі та розробили план дій. З метою завершення митного оформлення вони погодили процедуру внесення змін в посвідчення про Державну реєстрацію пестицидів та агрохімікатів із зазначенням заводів-виробників на підставі відповідних заяв Скаржника. Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: ДФС скасувала донарахування «Філіп Морріс Україна» на суму 635 млн. грн.