28.09.2018

ГПУ повернула кредитній спілці 1,4 млн. грн. вилученої готівки

Дії Прокуратури України: Процесуальні зловживання Київ

Об’єкт скарги: Генеральна прокуратура України (ГПУ)

Суть скарги: 18 липня 2018 року до Ради зі скаргою на бездіяльність ГПУ звернулася кредитна спілка. Скаржник не міг повернути 1,4 млн. грн., вилучені слідчими під час обшуку.
Наприкінці лютого 2018 р. слідчі провели обшук офісу Скаржника в рамках кримінального провадження. В результаті вилучили 1,4 млн. грн. готівки. Після цього, ГПУ звернулася до суду, щоб арештувати кошти, суд першої інстанції наклав арешт на кошти, однак апеляційний суд скасував арешт. Згодом, ГПУ звернулася повторно до суду щодо накладення арешту, втім ситуація повторилася: суд першої інстанції арешт наклав, апеляційний суд – скасував.
Згідно з процедурою, правоохоронці мали повернути підприємству вилучені кошти. Проте правоохоронці з поверненням грошей зволікали. На цьому етапі Скаржник звернувся за допомогою в РБО.

Вжиті заходи: 1 серпня інспектор Ради письмово звернувся до ГПУ. Він наголосив, що скасування арешту є підставою для припинення тимчасового вилучення майна, і закликав прокуратуру повернути кошти Скаржнику.

Результат: ГПУ погодилася з аргументами Ради та повернула готівку підприємству 13 серпня. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Податкова скасувала донарахування 1,5 млн. грн. рекламній агенції