13132

16.03.2018

ГПУ активізувала розслідування рейдерського захоплення великого ТРЦ

Дії Прокуратури України: бездіяльність Київ

Об’єкт скарги: Генеральна Прокуратура України (ГПУ), Національна Поліція 

Суть скарги: 9 січня 2018 року до РБО звернулася інвестиційна компанія, що володіє торговельно-розважальним комплексом в Україні. Підприємство, що страждало від рейдерських атак, скаржилося на бездіяльність Національної поліції Львівської області.

Перша спроба незаконного заволодіння комплексом відбулася влітку 2017 року. Колишній найманий директор компанії, якого звільнили за розкрадання майна під час будівництва об’єкту, з’явився до ТРЦ з вимогою передати йому оригінали деяких документів та печатки підприємства. При цьому, демонструючи підроблені документи, він запевняв працівників ТРЦ, що бізнес перепродали іншим власникам. На щастя, на місце прибула поліція, а реальні власники довели, що заяви колишнього директора є абсолютно необґрунтованими.

Проте, за словами Скаржника, вже за кілька місяців, у вересні, рейдери здійснили нову спробу захоплення комплексу. На підставі фальшивих документів вони змінили відомості про власників нерухомості в єдиному державному реєстрі майна. З цього приводу Скаржник ініціював три кримінальні провадження.

Вжиті заходи: 12 січня 2018 року інспектор Ради письмово звернувся до ГПУ. Генеральна Прокуратура взяла дві кримінальні справи до свого провадження, а одну передала до структурного підрозділу Нацполіції Київської області. Упродовж кількох тижнів відповідальний інспектор Ради продовжував комунікації з керівництвом та слідчим Нацполіції Київської області. РБО переконалася, що правоохоронці заслухали справу Скаржника і активізували розслідування кримінального провадження, здійснили необхідні письмові запити та інші слідчі дії. 

Результат: 21 лютого підприємство подякувало РБО за допомогу та співпрацю та підтвердило, що вважає розгляд Скарги Радою завершеним. Наразі підозрювані у рейдерських захопленнях особи перевіряються на причетність до інших злочинів. 

 

Наступний кейс: Кримінальну справу проти агротрейдера закрито через відсутність складу злочину