07.10.2021

Енергокомпанію виключили з переліку ризикових платників

Включення до переліку ризикових платників податків Київ

Скарга на: Державна податкова служба (ДПС), Головне управління ДПС в Київській області (ГУ ДПС)

Суть скарги: Рада бізнес-омбудсмена отримала скаргу від енергетичної компанії, яка спеціалізується на торгівлі природним та скрапленим газом. Підприємство скаржилося, що податкова внесла його до переліку ризикових платників податків та заблокувала накладні. На думку податкової, скаржник сформував податковий кредит, співпрацюючи з ризиковим контрагентом. 

Підприємство подало ГУ ДПС додаткові документи, щоб підтвердити реальність господарських операцій з контрагентом. Зокрема, компанія пояснила, що через низький попит у літній період не реалізує природний газ, натомість вона зберігає його у газових сховищах.  Не погоджуючись з податковим рішенням, енергокомпанія звернулася до РБО по допомогу. 

Вжиті заходи: Інспектор вивчив матеріали справи та визнав скаргу обґрунтованою. Рада рекомендувала ДПС забезпечити об’єктивний, всебічний і ретельний розгляд інформації та копій документів щодо невідповідності скаржника критеріям ризиковості. РБО наголосила, що визнання ризиковим контрагента само по собі не може бути підставою для включення підприємства до переліку ризикових. 

Результат: ДПС дослухалася до рекомендацій Ради та виключила енергокомпанію з переліку ризикових платників податку. Справу успішно закрито.

Наступний кейс: Приватний підприємець без боргів