13460

11.10.2021

Приватний підприємець без боргів

Податкові питання: Інші питання Херсонська обл.

Скарга на: Державна податкова служба України (ДПС),  Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі

Суть скарги: До Ради бізнес-омбудсмена звернувся приватний підприємець з Херсонщини. Підприємець скаржився, що податкова нарахувала йому борг з єдиного соціального внеску на суму майже 13 тис. грн. Зокрема, в межах виконавчого провадження суд постановив арештувати майно та кошти скаржника. З’ясувалося, що борг за 2017-2018 рр. підприємець погасив до припинення підприємницької діяльності у 2019 році. Скаржник відправив податковій заяву про списання боргу з ЄСВ, але відповіді не отримав. РБО взяла скаргу приватного підприємця в роботу.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, інспекторка визнала скаргу обґрунтованою. РБО просила податкову службу пояснити, на якій підставі утворилася сума боргу, та,у разі її неактуальності, скасувати заборгованість скаржника. 

Результат: Після втручання РБО ДПС виявила помилку в інформаційній системі податкової служби та скасувала борг приватного підприємця. Справу закрито.
 

Наступний кейс: «AB InBev Efes» зареєструвала декларації відповідності в сфері охорони праці