31.12.2023

Енергоатом повернув компанії пів мільйона гривень боргу

Дії Міністерства юстиції України: Реєстраційна служба Київ

Текстильна компанія з Рівного поскаржилась до Ради бізнес-омбудсмена на те, що виконавча служба протягом восьми місяців не повертала скаржнику стягнуті з боржника кошти.

Відомо, що Господарський суд міста Києва вирішив стягнути з ДП “Енергоатом” на користь скаржника борг в сумі понад 480 тис. грн., зокрема витрати на судові збори і правничу допомогу. Так, ДП “Енергоатом” заборгував кошти підприємству за поставку товарів. Суд видав накази про примусове виконання рішень одному з відділів Державної виконавчої служби (ДВС) у м. Києві, але у справі не відбувалось жодних рухів з арештованими коштами боржника.

Опрацьовуючи скаргу, Рада припустила, що виконавча служба могла відкласти повернення коштів компанії, зокрема враховуючи проведений Бюро економічної безпеки обшук у відділі виконавчої службі та вилучення матеріалів виконавчого провадження. Також Рада звернула увагу на те, що на період дії воєнного стану в Україні строки вчинення виконавчих дій можуть перериватися. В той же час, на переконання Ради, органи державної влади мають керуватися принципами розумності та справедливості. Аби знайти рішення у справі, Рада направила лист Міністерству юстиції України та відділу ДВС у м.Києві з підтримкою позиції скаржника. В результаті виконавча служба спочатку частково, а згодом у повному обсязі перерахувала близько пів мільйона грн. заборгованих коштів текстильній компанії.

Наступний кейс: Податкова повернула компанії 5 млн. грн. ПДВ