05.02.2024

Податкова повернула компанії 5 млн. грн. ПДВ

Податкові питання: Затримка із поверненням ПДВ Полтавська обл.

Виробник будівельних матеріалів з Кременчука звернувся до Ради бізнес-омбудсмена, оскільки податкова зменшила заявлену ним суму бюджетного відшкодування у 5 млн. грн. та нарахувала 260 тис. грн. штрафу. 

Компанія оскаржила податкові повідомлення-рішення у суді. Відповідно до рішення суду ГУ ДПС у Полтавській області мало відновити право компанії на заявлені до відшкодування 5 млн. грн. ПДВ. Проте податкова не вносила в Реєстр заяв про повернення ПДВ дані щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування. 

Враховуючи триваючу війну та зменшення замовлень на будівництво, компанія планувала використати кошти, що підлягають бюджетному відшкодуванню, на збереження робочих місць та виплату заробітної плати працівникам. Але бездіяльність податківців щодо неповернення бюджетного відшкодування ПДВ загрожувала подальшому існуванню підприємства.

Отримавши скаргу, на наступний же день Рада звернулась листом до Державної податкової служби України та просила згідно з рішенням суду внести інформацію щодо узгодженої суми бюджетного відшкодування у Реєстр. Рада нагадала, що відповідно до Податкового кодексу після того, як рішення суду набрало законної сили, податкова зобов’язана на наступний робочий день після отримання рішення відобразити в Реєстрі узгоджені суми ПДВ. 

РБО також провела зустріч у форматі відео-конференції між ДПС та РБО, за результатами якої було повідомлено, що сума ПДВ у розмірі 5 040 000 грн. узгоджена, та направлена до органів Державного казначейства України, що відображено в Реєстрі заяв.

Таким чином, за сприяння Ради ГУ ДПС у Полтавській області все ж внесла в Реєстр дані про узгоджену суму ПДВ. Скаржник підтвердив повернення 5 млн. грн. ПДВ на свій рахунок та подякував РБО за допомогу.

Наступний кейс: Компанія повернула 1,9 млн грн реєстраційного ліміту