26.05.2020

ДПС скасувала штраф будівельній компанії «Київтрансбуд»

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Київ

Скарга на: Головне управління Державної податкової служби у м. Києві (ДПС)

Суть скарги: До Ради звернулась будівельна компанія «Київтрансбуд». Скаржник не погоджувався з висновками камеральної перевірки, згідно з якими він мав сплатити штраф у розмірі близько 60 тис. грн.

Податковий орган стверджував, що cкаржник порушив строки реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Незважаючи на вчасне подання на реєстрацію податкових накладних cкаржником, контролюючий орган не прийняв їх через начебто відсутність у cкаржника відповідної суми реєстраційного ліміту ПДВ. 

Не погоджуючись з такими висновками, підприємство оскаржило їх в ДПС, а також звернулося за допомогою до Ради.

Вжиті заходи: Вивчивши обставини справи, Рада повністю підтримала позицію підприємства. 

Відповідальний інспектор Ради передусім звернув увагу ДПС на те, що cкаржник мав достатню суму реєстраційного ліміту ПДВ для реєстрації податкових накладних. Це підтверджував лист Державної казначейської служби України про надходження коштів на рахунок cкаржника в Системі електронного адміністрування ПДВ (СЕА ПДВ). 

Звертаючись до ДПС, Рада також зробила посилання на релевантну практику Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду та роз’яснення ДПС у загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі. Так, відповідні органи вказували на те, що до платника податків не може застосовуватись відповідальність за затримку у реєстрації податкової накладної, якщо кошти були несвоєчасно перераховані на електронний рахунок такого платника в СЕА ПДВ.

Запропонувавши проведення зустрічі у режимі телеконференції, інспектор Ради також взяв участь у адміністративному розгляді скарги, де знову підтримав позицію компанії.

Результат: ДПС дослухалась до аргументів Ради щодо протиправності застосування штрафних санкцій до cкаржника. Справу успішно закрито. 
 

Наступний кейс: Скасовано понад 2 млн. грн. штрафних санкцій провідному виробнику соусів