20.01.2020

ДПС скасувала донарахування ІТ-компанії на суму майже 10 млн. грн.

Податкові питання: Перевірки державних податкових і фіскальних органів Харківська обл.

Скарга на: Головне управляння Державної податкової служби України в Харківській області (ДПС)

Суть скарги: До Ради бізнес-омбудсмена звернулася ІТ компанія з іноземними інвестиціями. Підприємство не погоджувалося з результатами податкової перевірки, відповідно до яких мало додатково сплатити майже 10 млн. податків та штрафів.

Підприємство придбало програмне забезпечення на суму 20 млн. грн. у британських контрагентів з метою доопрацювання та продажу своїй материнській компанії у США, що займається технологіями зв’язку. Проте ДПС дійшла висновку, що підприємство насправді нічого не купувало. На думку податкового органу, це були фіктивні операції, здійснені з метою заниження податкових зобов’язань. Тому ДПС донарахувала компанії 
податки на прибуток та відповідні штрафні санкції. 

Не погоджуючись з такими висновками, підприємство оскаржило їх в ДПС, а також звернулося за допомогою до Ради.

Вжиті заходи: Вивчивши матеріали справи, Рада підтримала позицію підприємства. Інспектор Ради звернув увагу, що фінансова звітність британських контрагентів опублікована у відкритому доступі на офіційному порталі Сполученого Королівства. 

Ретельний аналіз статей фінансової звітності підтвердив можливість здійснення транзакцій, які податковий орган вважав фіктивними, а також спростував версію про те, що британські контрагенти не вели господарської діяльності у відповідних періодах у достатніх обсягах.

Також Скаржник надав достатні підтверджуючі документи для віднесення відповідних транзакцій на витрати, пов’язані з розробкою програмного продукту.

Інспектор письмово попросив ДПС незалежно та об’єктивно розглянути скаргу підприємства з урахуванням пропозицій РБО та підтримав позицію Скаржника під час розгляду скарги в ДПС.

Результат: Протягом десяти днів ДПС прийняла рішення на користь підприємства та скасувала донарахування у повному обсязі. Справу успішно закрито.
 

Наступний кейс: ДПС погодилася з ТОВ «ФЕРРЕРО УКРАЇНА» та скасувала донарахування 3 млн. грн.